Paintball


PAİNTBALL EKİPMANLARI

Paintball paketleri

( FİYAT/İÇERİK İÇİN PAKETİN ÜSTÜNE TIKLAYINIZ)


200 Boya Topu 

+KAMUFLAJ/TULUM 

+İŞARETLEYİCİ 

+HÜCUM YELEĞİ 

+ MASKE 

60TL
(+50 Boya Topu 15TL)

 


300 Boya Topu 

+KAMUFLAJ/TULUM 

+İŞARETLEYİCİ 

+HÜCUM YELEĞİ 

+ MASKE

+ Termos Çay

85TL

(+50 Boya Topu 15TL)350 Boya Topu 

+KAMUFLAJ/TULUM 

+İŞARETLEYİCİ 

+HÜCUM YELEĞİ 

+ MASKE

+Termos Çay 

+Yemek 

(Köfte Ekmek/Sucuk Ekmek)

+İçecek

125TL

(+50 Boya Topu 15TL)

 
her paket için ektra 100 boya topu 25TL'dir.

Paintball müşterilerimize piknik alanımızda ücretsiz masa verilmektedir.

 KALENDER ‘DE PAINTBALL

Paintball son 20 yıldır yaygın bir biçimde oynanan,oyuncuların rakip takım oyuncularını içi boya ile doldurulmuş küçük jelatin veya plastikten toplardan oluşan
mermiler kullanan silahlarla belli bir parkur içinde oynanan takım ve strateji sporudur.

Kalender Paintball olarak Marmara bölgesinde Kocaeli,İstanbul,Sakarya ve Yalova illeri başta olmak üzere yılların vermiş olduğu tecrübemizle GEBZE / Ballıkayalar Mevkiinde hizmet vermekteyiz.Kocaeli’de doğa ile iç içe ulaşım sıkıntısı olmadan Paintball oynamanın ayrıcalığını siz de yaşayın.Paintball sadece bir oyun değil adrenalinin hiç düşmediği, heyecan dolu ve takım ruhunu geliştiren bir spor dalıdır.Sizler de bir takımız, bir ekibiz diyorsanız gidilecek tek adres Kalender Paintball…Otel,Fabrika ve Okul gibi toplu gruplara yönelik hizmetimiz mevcuttur.Paintball oynayarak insanlar aynı zamanda spor yapmış olurlar. Stres atmanın en etkin yollarından biri de spor yapmaktır. Dolayısıyla hem spor yapıp hem de eğlenme amacı güdenler bu oyuna her gün daha fazla alışmaktadır. Bir yandan senaryoya konsantre olurken bir yandan da takım içindeki dengeyi ve paylaşımı düşünmek zorunda olan oyuncular takım halinde birbirlerini vurarak sayı almaya çalışırlar. Tüm bunlar bir kişinin stres atması için ideal ortamı yaratmaktadır.

Sıkça sorulan sorular

Paintballda kullanılan malzemeler sırasıyla İşaretleyici/Silah,Tulum,Kask ve Hücum yeleğidir.Paintball’da her oyuncunun yüzünde, kırılmaz camlı özel bir kask ve elinde ise boya topu atan işaretleyici vardır.Bu işaretleyiciler görünümleriyle gerçek silahları andırır.Boya topları ise görünüm olarak misketten farklı değildir, üstleri plastik benzeri malzeme ile kaplı olan boya topu doğa dostudur ve çevreyi kirletmeden kendiliğinden yok olur.Yani doğaya ve insana herhangi bir zararı bulunmamaktadır.Ayrıca giysilerden de ıslak bir bezle dahi kolayca çıkmaktadır.Verilen hücum yeleği ise kamuflaj(tulum) üzerine giyilmektedir.Tüm bedeni koruyan bu ekipmanlarlar ücretsiz olarak işletmemiz tarafından verilmektedir.

Sahamızda karşılıklı şekilde iki kale bulunmaktadır,takımlar oyuna başalamadan önce kalelerinde hazır bir şekilde bulunup başla komutuyla oyuna başlamaktadır. Oyunun asıl amacı sahanın ortasında bulunan bayrağı almaktır.Bayrağı alan takım 1-0 öne geçmiş olur.Oyun içerisinde herhangi bir bölgede vurulan oyuncu İŞARETLEYİCİYİ BAŞ HİZASININ ÜZERİNE KALDIRIP kendi kalesine geri dönmek zorundadır. 5 metreden daha yakın mesafeden rakibe atış yapmak tehlikeli ve kurallara aykırıdır.

Oyuncular, oyun başlarken kendi kalelerinin arkasında durmak zorundadır. Oyun hakeminin takım kaptanlarından işaret almasıyla birlikte, dikkat uyarısının ardından BAŞLAMA DÜDÜK sesiyle başlar. Düdük sesinden önce atış yapmak tehlikeli ve kesinlikle yasaktır. OYUNCU CEZA ALIR.

Oyuncunun vücudunun herhangi bir yerinden el, ayaklar dahil ve taşımakta olduğu ekipmanından (işaretleyici/silah dahil) vurulmasıyla gerçekleşir. Vurulma paintball boya topunun direk temasıyla olup, boya topunun bir engele vurup, dağılıp oyuncuya sıçraması halinde geçersizdir. Paintball boya topu oyuncuya vurup patlamazsa oyuncunun centilmenlik (Fair-Play) gereği hakemi uyarıp ceza bölgesine gitmesi gerekir.

Oyunda belirli bir şekilde vurulan oyuncu, ELLERİNİ ve İŞARETLEYİCİ/SİLAH BAŞININ ÜSTÜNE KALDIRIP, kendi kalesine geri döner ve oyuna beklemeden dahil olur. BU ESNADA KASK KESİNLİKLE ÇIKARTILMAMALIDIR.

Eğer oyun içinde herhangi bir oyuncunun boya topu bittiyse, ekstra boya topu almak için, ellerini veya işaretleyiciyi/silahını başının üzerine kaldırarak başhakemin bulunduğu güvenli bölgeye gelir, boya topunu aldıktan sonra aynı şekilde terk ettiği sipere dönerek oyuna dahil olur. Bu oyuncuya herhangi bir oyuncu atış yaparsa CEZA ALIR.

EVET. Sahamız Paintball Federasyonu’nun tavsiye ettiği 14 yaş kuralına uymaktadır.

Maalesef VERİLMİYOR. Ekipmanlar her oyuncu için yıkanıp temizlenmektedir. Ancak ayakkabı hijyen açısından temizlenemediğinden veremiyoruz.

Paintball sahamız toplamda 2.000’m2 dir. Saha düzeni titizlik ile hazırlanmıştır.Çift bayrak
ve tek bayrak düzeninde sahanın tamamı kullanıma açık olduğundan oldukça zevkli müsabakalar yaşanmaktadır.

Evet sahamızda ışıklandırma ve ses sistemi mevcuttur.

Evet gereklidir. Sahamızın müsaitlik durumuna göre hafta içi oyunları için en az 1 gün önceden, hafta sonu oyunları için en az 2-3 gün önceden arayıp ön rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Sabah 09.30 – Akşam 23.00 (Paintball)

Sabah 09.30 – Akşam Gün Batımı (ATV Safari)

Arasında Tesisimiz Hizmetinizdedir. 

Paintball oynamak için yanınızda rahat edebileceğiniz bir ayakkabı ve terleminize karşın yedek kıyafet getirmeniz yeterlidir. 

Boya toplarının içerisinde gıda boyası vardır ve tamamen zararsızdır. Toksin içermez kolayca temizlenir ve açık havada üç hafta içerisinde tamamen yok olurlar.

Evet. Mevcut ekipman ve kamuflajlar tesettürlü kadınlar içinde uygundur.

EVET. Arapça ve İngilizce bilen tur rehberimiz mevcuttur.

EVET. Paintball için gerekli tüm ekipman ve boya topu satışımız mevcuttur.

Evet yapabilirsiniz. PAİNTBALL ve ATV Safari müşterilerimiz için mangal bahçemiz bulunmaktadır.

EVET. Turlarımıza iki kişi katılım sağlayabilir. İkinci kişiden ekstra olarak ücret talep edilmektedir.

EVET. Dilerseniz kendi cihazlarınızla tur esnasında rehber tarafından video kaydı ve fotoğraf çekimi yapılmaktadır. Ekstra ücretle GO PRO Aksiyon kamerası ile kayıt yapılmaktadır.

Marmaray Gebze İstasyon’da inip, 503 no’lu midibüs ile GEBZE CENTER önünden geçen 499 No’lu köy minibüsleri ile işletme önüne kadar ulaşım sağlanabilir.

Buraya Tıkla, Hemen Ara!
WhatsApp Destek Hattı